sobota, 25 lutego 2012

NIKE FLYKNITNajnowsze cacko nazywa się Nike Flyknit i jest dosłownie utkane z nitek. Struktura jest kombinacją przędzy i tkaniny, jest jednolitą, nieprzerwaną całością materiałowa. Górna część Flyknit waży 34 gramy. Cały but z podeszwą 160g (dla rozmiaru 42-43).

Redukcja masy buta jest jednym z kluczowych czynników pomagającym biegaczom osiągać coraz lepsze wyniki. Dodatkowo, cholewka Nike Flyknit została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym dopasowaniu do stopy, tak by stworzyć wrażenie drugiej skóry.

Kolejną cechą wyróżniającą technologię Nike Flyknit jest jej minimalny wpływ na środowisko naturalne. W produkcji jednoczęściowej cholewki buta nie wykorzystano wielu rodzajów materiałów, co jest typowe dla tradycyjnych technologii produkcji obuwia. Nike Flyknit to prawdziwie minimalistyczny projekt przynoszący maksymalne korzyści.

Inspiracją dla Nike Flyknit były opinie wielu biegaczy, według których najlepsze obuwie biegowe powinno posiadać cechy skarpetek – zapewniać perfekcyjne, niezauważalne dla biegacza, dopasowanie.
Jeszcze jedno ważne pytanie, na które na razie nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi - kiedy Nike Flyknit będą w polskich sklepach i jaka będzie ich cena?
Zapraszam do obejrzenia krótkiej reklamy nowego produktu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz