piątek, 15 marca 2013

Rekordowy Półmaraton - zostało 9 dni

Największa Polska impreza biegowa 8.Półmaraton Warszawski. Wystartuje w nim ponad 13 tys. biegaczy. To więcej niż wystartowało łącznie w półmaratonach warszawskich w 2011 i 2012 r..Czy możemy liczyć również na rekordy na trasie. Moim zdaniem wśród kobiet jest kilka kandydatek na nowy rekord ale rekord mężczyzn w PW jest z górnej półki i uważam że bardzo ciężko będzie go poprawić.
Do tej pory najlepsze czasy w Warszawie uzyskali: Etiopka Mara Dibaba, która w 2008 roku przebiegła Półmaraton Warszawski w czasie 1:11:24, a wśród mężczyzn – Kenijczyk Sammy Kigen Korir, który w 2011 roku dotarł do mety z czasem 1:01:18.

Czołówka:
Największą gwiazdą wśród mężczyzn jest Richard Rotich (z rekordem życiowym - 1:00:55 lepszym niż rekord trasy Półmaratonu Warszawskiego) oraz Tsidat Abeje Ayanę, młodzieżowy mistrz Etiopii na 10 km. debiutujący w półmaratonie.
Na trasie nie zabraknie również polskich zawodników: Marcina Chabowskiego z dotychczasowym rekordem w półmaratonie 1:02:26, Pawła Ochala, ostatniego polskiego zwycięzcę Maratonu Warszawskiego oraz drugiego przed rokiem Yareda Shegumo.

Żeńska czołówka również może dostarczyć wielu emocji. Podczas tej imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kobiet. o to miano będą walczyć przed wszystkim Olga Kalendarovą-Ochal z życiowym rekordem w półmaratonie 1:12:47, Agnieszka Gortel-Maciuk, która przed rokiem zajęła drugie miejsce, a także debiutującą w półmaratonie Dominika Nowakowska.
Na trasie nie zbraknie oczywiście Etiopek i Kenijek. Mahlet Melese, debiutująca w półmaratonie Asmerawork Bekele Workeba oraz najbardziej utytułowana zawodniczka w stawce – Worknesh Tola Biru (1:11:00), która wygrywała już tak znakomite biegi maratońskie jak Seul czy Lozanna.
Z Litwy przyjedzie Zaivile Balciunaite ze znaczącą w kobiecym półmaratonie wynikiem (1:10:23) i Rasa Drasdauskaite (1:12:54).

Wspomnę jeszcze kilka słów o wolontariuszach. Których będzie tyle co zawodników w pierwszej edycji PW czyli 1 tyś. Wśród nich będę ja, szykujemy wspaniałą niespodziankę przy punkcie odżywczym na ulicy Czerniakowskiej przy Bartyckiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz