niedziela, 1 lipca 2012

Przegląd Prasy Biegowej


W ostatnich latach bardzo popularne stały się w mediach poranne przeglądy prasy np. w takich programach jak DDTVN, TVP INFO czy w TVN 24. Pomyślałem sobie że raz na jakiś czas zrobię u siebie na blogu właśnie taki Przegląd Prasy Biegowej.
W cyklu moich przeglądów będę poruszał  2,3 artykuły które mi się spodobały lub które są "na fali" z biegowych magazynów.

Na naszym rynku dostępne są 2 miesięczniki biegowe
Bieganie i Runner's World oraz ostatnio wydane
(20 kwietnia) pismo dla kobiet Happy w którym znajdziemy artykuły o bieganiu ale głównie poruszane tam są tematy związane ze sportem, fitnessem, urodą i dietą.

 W dzisiejszym Przeglądzie Prasy Biegowej czerwcowy numer Bieganie.

Na okładce Ola Jawor drobna dziewczyna która niedawno została mistrzynią Polski w półmaratonie. W najbliższym czasie zapowiada start w maratonie. Trenerzy mówią że ma potencjał i parametry idealne żeby wygrywać maratony nie tylko w Polsce.

Warto przeczytać ciekawy reportaż z Kenii." Wojownik i biznesmen"
Co jest takiego w Kenii a w szczególności w Iten że pochodzą stamtąd najlepsi zawodnicy świata, a równie dobrzy zawodnicy z innych krajów w tym z Polski przyjeżdżają tam na obozy by móc choć przez kilka tygodni potrenować w tych magicznym terenach.
W reportażu pokazane są 2 gwiazdy biegania - David Rudisha ( rekordzista świata w biegu na 800m - 1:41:01) oraz Patrick Makau (rekordzista świata w maratonie - 2:03:38 ).

I na koniec krótki artykuł "Dlaczego koszulka jest techniczna". Koszulka techniczna bez której w dzisiejszych czasach wiekszość biegaczy nie wyobraża sobie życia. Dzięki swej lekkości i dobremu odprowadzaniu wilgoci jest tak pożądanym produktem w świecie sportu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz