niedziela, 2 grudnia 2012

Przegląd Prasy Biegowej - grudzień

Kolejna odsłona z cyklu Przegląd Prasy Biegowej. W dzisiejszym wydaniu grudniowy numer Bieganie.Zdjęcie z okładki nowa Polska impreza ultramaratońska rozgrywana w Beskidzie Żywieckim na dystansie 50 i 80 km wiecie już co to za impreza... oczywiscie Chudy Wawrzyniec. W sierpniu rozegrana została pierwsza edycja tego niezwykle trudnego biegu. Człowiek z okładki Bartek Ufnał zajął 118miejsce.Ostatni numer w 2012 roku więc należy się kilka, kilkanaście słów podsumowujących rok biegowy w Polsce i na świecie. A rok był bogaty w wydarzenia sportowe,biegowe. Począwszy od Igrzysk Olimpijskich w Londynie, podczas których mistrzowie tacy jak Rudisha i Bolt pokazali swoją klasę. Ale również młodzi atleci pokazali że mogą w przyszłości zamieszać w biegach. Wspaniały start Mo Farah'a i Galen Rupp'a bez konkurencyjni na 10km.
I oczywiście nie mogło zabraknąć naszego mistrza maratonów Henryka Szosta który w tym roku pobił rekord Polski (2:07:39) a podczas Igrzysk był najlepszym Europejczykiem. Gratulacje!
Bieganie przeżywa ogromy wzrost popularności co raz więcej osób wychodzi pobiegać i powstaje co raz więcej imprez biegowych. A te które na arenie utrzymują się kilka lat biją rekordy frekwencji (np. Biegnij Warszawo ponad 11tyś osób czy maraton w Poznaniu w tym roku ponad 5tyś biegaczy).
Polskie maratony powoli dołączają do imprez na światowym poziomie. Maraton Warszawski skok jakościowy i ilościowy. Meta na Stadionie Narodowym oraz wielu kibiców na trasie to daje dodatkowa motywacje każdemu z nas.

Warto również zagłębić się w temat numeru dotyczy przemęczenia podczas treningu "nie trenuj ciężej, trenuj mądrzej". Od wytrenowania do przetrenowania dzieli nas bardzo cienka granica. Warto zadbać o to żeby nigdy nam się to nie przytrafiło.

Na koniec ciekawy reportaż od redaktora naczelnego dotyczący odwołania największego maratonu świata w Nowym Jorku. Problem przedstawiony w innym świetle, oceniany z innej strony zachęcam do przeczytania.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz