piątek, 14 grudnia 2012

Basen... uzupełnienie treningu biegowego

Na dworze zimno, imprez biegowych niewiele, brak motywacji do biegania to idealny czas na urozmaicenie treningów biegowych - basenem.

Pływanie może być doskonałym treningiem wydolnościowym a w przypadku przeciążonych stawów może pomóc w regeneracji między sezonowej i dochodzi również trening ogólnorozwojowy. Pływanie w zasadzie nie niesie żadnych negatywnych skutków ubocznych. Należy ono do najmniej kontuzyjnych sportów.
Niezależnie od umiejętności pływania warto spróbować. Jeżeli dysponujecie nieco większą liczbą wolnych godzin to można zdecydować się na kilka lekcji z trenerem. Podszkolić się w podstawowych elementach co przełoży się na przyjemność z pływania.
Takie treningi mogą być wstępem do zawodów triathlonowych. W większości amatorskich imprez triathlonowych do przepłynięcia jest kilkaset metrów. Wplatając na stałe w nasz trening przejażdżki na rowerze i pływanie, sprawimy, że trening nie będzie tak monotonny, a skorzysta na tym także nasza sylwetka, bowiem pływanie wspaniale wyrabia mięśnie całego ciała, a zwłaszcza górnej jego połowy.

Bardzo ciekawy przykładowy trening:
400 stylem dowolnym
4x50m klasycznym (żabka)
400 stylem zmiennym
4x100 stylem dowolnym

 
 Muzyka dla Was!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz