poniedziałek, 17 grudnia 2012

Orlen Warsaw Marathon 21kwietnia 2013


Długo oczekiwana decyzja zarządu Orlenu została dziś oficjalnie przedstawiona Orlen Warsaw Marathon odbędzie się wiosną. W Warszawie zapowiada się prawdziwe święto biegania na skalę Europejską.
 Na pewno będzie to poważna konkurencja dla jesiennego Maratonu Warszawskiego. Na Facebooku i forach biegowych aż kipi od opinii na temat nowego pomysłu. Jest bardzo dużo przeciwników ale co raz więcej osób przekonuje się do tego pomysłu. Orlen przygotował niezwykle kuszą ofertę. Po pierwsze wpisowe w pierwszym terminie to tylko 50 zł (połowa tego co w MW) jeden z najtańszych maratonów, po drugie ogromne nakłady finansowe przeznaczone na nagrody w przeróżnych kategoriach np. 2 tyś zł za najlepszy debiut. Dla zwycięscy pierwszej edycji maratonu jest przewidziane 70 tyś zł. Suma robi wrażenie! Po trzecie pojawią się wspaniałe gwiazdy maratonu: Henryk Szost i Dmitry Baranovsky. Sądzę że Orlen przygotuje coś jeszcze żeby przyciągnąć jak najwięcej biegaczy dla których przygotowano 10tyś miejsc.

Pierwsza edycja Orlen Warsaw Marathon będzie bardzo wymagającym sprawdzianem dla organizatorów i zarządu. Jeżeli wszystko się uda dopisze frekwencja i cała otoczka biegu będzie idealnie przygotowana może być to bardzo ciekawe wydarzenie które na stałe wpisze się w kalendarz maratończyków z całej Polski a może i Europy. Organizatorom i biegaczom życzę powodzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz