niedziela, 19 sierpnia 2012

III Memoriał Kamili Skolimowskiej

Dziś na warszawskiej Pradze odbył się po raz trzeci memoriał poświęcony naszej mistrzyni olimpijskiej Kamili Skolimowskiej.

Na imprezie wystąpiło wiele gwiazd lekkiej atletyki. Szczególnie interesująco przebiegał konkurs rzutu młotem i kulą. Anita Włodarczyk zrewanżowała się mistrzyni olimpijskiej z Londynu Tatianie Łysenko.
W konkursie rzutu kulą Tomasz Majewski rywalizował ze swoimi stałymi konkurentami z Amerykaninem Reese Hoffą (od którego udało mi sie wziąć autograf) i Kanadyjczykiem Dylanem Armstrongiem. Był to nie typowy konkurs ponieważ oprócz normalnych rzutów był jeszcze rzuty kulą o wadze 5kg. Pospało się sporo wyników powyżej 24 metrów.

Po raz drugi na memoriale wystąpił Oscar Pistorius niepełnosprawny zawodnik biegający na protezach który startuje z pełnosprawnymi, jak zwykle wzbudzał największe zainteresowanie nawet podczas rozgrzewki, tym razem startował na 100m i był to jego ostatni sprawdzian przed zaczynającą się 29 sierpnia paraolimpiadą.


Na 200m gwiazdorem był reprezentant jamajki Warren Weir który w Londynie na tym dystansie wywalczył brąz.
Na 800m 2 i 3 miejsce zajęli odpowiednio Marcin Lewandowski i Adam Kszczot.

Impreza przyciągnęła tłumy warszawiaków. Dla większości z nich była to jedyna okazja żeby zobaczyć tylu olimpijczyków w akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz