niedziela, 8 kwietnia 2012

najbliższe cele i ekobiegi

Coraz większymi krokami zbliżam się do mojego pierwszego ważnego startu w tym sezonie na razie rozgrzewkowo na 5 km. Będzie to II bieg Pamięci na warszawskim Mokotowie 14 kwietnia.
Trenuje 3 razy w tygodniu od 5 do 8km dziennie. Uzupełnieniem moich treningów biegowych jest basen.

Od 3 kwietnia (wtorek) zaczęły się w mojej okolicy treningi biegowe "ekobiegi", coś w rodzaju co sobotnich zajęć Biegam bo Lubię tylko nie na bieżni a w terenie.
Spotykamy się w kilkanaście osób na co-tygodniowych wieczornych treningach przed Ratuszem Dzielnicy Targówek i trenujemy około godziny. Na naszych zajęciach każdy jest mile widziany, panuje tam wspaniała atmosfera która wpływa pozytywnie na naszą biegową motywację. Przez cały trening mniej doświadczeni biegacze mogą porozmawiać z weteranami tego sportu.

Co jakiś czas "ekobiegi" organizują imprezy biegowe w Lasku Bródnowskim w Warszawie. Główny bieg zazwyczaj rozgrywany jest na 10km  ale również odbywają się biegi na krótszych dystansach dla dzieci.
Opłata startowa to nie jak na większości biegów wpłata pieniężna tutaj oprócz najważniejszego celu jakim jest popularyzacja biegania liczy się również ochrona środowiska, dla tego opłata startowa to kilka puszek najlepiej zebranych w lasku.
Najbliższy "Ekobieg Powitanie Wiosny" odbędzie się 14 kwietnia w Lasku Bródnowskim.

link do strony ekobiegi


2 komentarze:

  1. jeśli w ten wtorek będzie bieganie z ekobiegami i wybierasz się na nie, to się pewnie spotkamy... sąsiedzie? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety w ten wtorek nie mogłem być, ale na kolejnych zajęciach na pewno będę.

    OdpowiedzUsuń